Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-03-2012, 10:17   #14
Sayane
 
Sayane's Avatar
 
MYTH WEAVER
program do tworzenia karty postaciW sieci można znaleźć wiele programów
do tworzenia kart online. Osobiście preferuję Myth Weavers. Posiada szablony kart do większości systemów, można grupować je w sesje, udostępniać i posiada wiele fajnych bajerów dla MG.

Jak stworzyć kartę w tym programie?
  1. Rejestrujecie się na stronie MW (kreseczkowy przycisk w prawym górnym rogu). To ważne by móc potem edytować i udostępniać kartę.
  2. Na stronie głównej na górnej belce jest przycisk "Sheets". Przenosi Was on na stronę My Library » Sheets.
  3. Po lewej macie przycisk: "New sheet".
  4. Wybieracie imię postaci (najlepiej takie jak w sesji).
  5. Zafajczacie "Private character": Yes albo No, obojętne (da się to potem zmienić)
  6. Wybieracie system "Dundeons & Dragons 3.5e [Legacy]".
  7. Klikacie: Create Sheet.
Program przenosi Was spowrotem do biblioteki, do listy kart. Klikacie nazwę nowej karty i zaczynacie ją kolejno (!) uzupełniać.

UWAGA: jeśli dobrze wpiszecie po angielsku podstawową profesję (np. wizard, monk itp.) to powinny wam się od razu posegregować się wg. niej odpowiednie umiejętności (Skills). Zafajczona kolumna CC oznacza "Cross class", czyli umiejętności międzyklasowe, których rangi liczą się podwójnie. Musicie to jednak zrobić na samym początku, wypełniając kolejno rubryki, potem nie zadziała i trzeba będzie je odznaczać ręcznie.

Często zapisujecie pracę (przycisk Save po prawej górnej stronie). MW lubi czasem wylogować użytkownika, a wtedy całą praca pójdzie na marne.

Po zakończeniu pracy na górnej belce karty klikacie Share => New Sheet User => wpisujecie Sayane (lub inny login MW swojego MG czy kogokolwiek) => Role: Editor.

Jeśli dostaniecie się do sesji w "Options", w punkcie "Game" ukaże się Wam do wyboru nazwa sesji. Można tam tez zmienić nazwę karty.
 

Ostatnio edytowane przez Sayane : 13-03-2015 o 12:55.
Sayane jest offline